חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

סיפורה של סמדר, פגיעה מחיסוני גיל 4 חודשים

חיסונים בתינוקות

סמדר מספרת על בתה שני, שמיד לאחר החיסון של גיל 4 חודשים הופיעה אצלה תסמונת אפילפטית קשה ונדירה:

בשנת 2014  נולדה ביתי שני והתחלתי לחסן אותה כרגיל. ההתפתחות שלה היתה תקינה והיא אף היתה עירנית ופעילה מעל הממוצע, אך מיד לאחר החיסון של גיל 4 חודשים, הבנתי שמשהו עובר עליה. עוד באותו יום היא הפסיקה להגיב ונהייתה אפאטית לגמרי. הייתי בטוחה שאלו תופעות רגילות של החיסון ושזה יעבור. בערב הבחנתי שהיא מרימה ידיים ומגלגלת עיניים בצורה מוזרה אבל לא יחסתי לזה חשיבות כי זה היה ממש לשברירי שניות. בלילה זה התחזק מאוד והבנתי שזה חריג ושאלו פרכוסים. רצתי למיון וקיוויתי שמדובר בפרכוסי חום ושזה יעבור.

ישר כשהגענו ראיתי את הפנים המודאגות של הרופאים… הם ניסו בכל מיני דרכים אבל שום דבר לא עצר את הפרכוסים. לא הבנתי למה הם לחוצים, הרי הפרכוסים לא בלטו מאוד לעין והיו די קשים לזיהוי (בדיעבד התברר שזה מה שמאפיין את המחלה הזו). לאחר כמה ימים התברר בבדיקת אי אי ג'י כי היא חולה בתסמונת ווסט (אינפנטיל ספאזם) – אפילפסיה קשה בתינוקות. מי שמכיר מבין את המשמעות של מה שעברנו.. מדובר במחלה קשה עם תופעות מוחיות חמורות (לא אלאה אתכם..חפשו בגוגל).

חזרתי ואמרתי שוב ושוב שבאותו היום היא קיבלה חיסון ושעד עכשיו היא היתה בסדר גמור! אבל הם לא ראו לנכון להתייחס לכך או אפילו לציין זאת בסיכום הרפואי. הם טענו שאולי החיסון היה טריגר למחלה וטוב שגילינו אותה עכשיו "בזכות" החיסון ולא מאוחר יותר… אבל  באינטואיציה שלי פשוט הרגשתי שמשהו פה לא בסדר ושלא יתכן שזה היה לה לפני החיסון. מה שכן, הם אמרו שלא כדאי לחסן יותר לשעלת (שזה תמוה, כיון שטענו בכזה בטחון שאין קשר לחיסון).

אני העדפתי להאמין ל"מומחים" ולא לחקור יותר מדי, וקיבלתי את המצב כמו שהוא. המשכתי כרגיל לחסן לאחר גיל שנה וניסיתי להתעלם מהנושא. כשנחשפתי לסיפור החיסון הפגום שניתן באותן שנים, ולאחר שביצעתי מחקר על מרכיבי החיסונים, הבנתי שכנראה יש כאן קשר, אבל לצערי אין ולא יהיה איך להוכיח זאת. אני מפרסמת את הסיפור בעיקר על מנת שכל אחד יעשה את השיקולים שלו ויסיק את מסקנותיו, האם שווה לקחת את הסיכון ולחסן את ילדיו או לא.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן