חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החיסונים השונים​

בטבלה הבאה מוצגים החיסונים העיקריים הניתנים לילדים בישראל החל מיום היוולדם דרך הצבא ועד זקנתם.

בבואינו לשקול קבלת טיפול רפואי או קבלת תרופה כגון חיסונים עלינו לבחון מספר היבטים. נהוג להתייחס להיבטים של יעילות ובטיחות. אלו אומנם משמעותיים וחשובים אך מעבר להם יש לבחון גם היבטים נוספים:

1- סיכויי הדבקות במחלה שכנגדה מחסנים – סיכויי הדבקות במחלות בהם מחסנים הינם חשובים מאוד. נניח  שישנו חיסון בעל פרופיל יעילות גבוה ויחד עם זאת פרופיל בטיחות גבוה. האם יש סיבה להשתמש בו כאשר הסיכוי להדבק במחלה הוא אפסי עד לא קיים?!

2- במידה ואכן נדבק אדם בפתוגן, מה הסיכוי לפתח תסמינים חמורים וקשים או לסבול מנזק בלתי הפיך? – הרי ישנם פתוגנים בכמות בלתי ניתנת לספירה, אנו פוגשים אלפים מהם בכל יום במצבים שונים ובכל זאת לא חווים תסמינים או מפתחים מחלה. כאשר כן לרוב מחלימים תוך כמה ימים.

3- האם יש טיפול רפואי יעיל במידה ואכן אדם חלה במחלה או חלילה חל סיבוך?

מן הקישורים לחיסונים השונים המופיעים בעמוד זה, אנו מקווים שתמצאו את המידע לו אתם זקוקים בכדי שתוכלו לשלב היבטים אלו בשני השיקולים של יעילות ובטיחות ולקבל החלטה מושכלת ומודעת לגבי קבלת חיסון זה או אחר.

אנו תמיד כאן. לשאלות נוספות, כתבו לנו בעמוד צור קשר.

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן