חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

בעד או נגד חיסונים – העימות שלעולם לא יתקיים

האם נזכה לראות את העימות הנכסף, בו מומחים המקדמים את תכנית החיסונים ניצבים אל מול מומחים המציגים את הביקורת על החיסונים, בדיון מעמיק והוגן?

זה כמעט קרה

ד"ר שנון קרונר ובריטני וואלאס יצאו לפרוייקט המיוחל. במשך חודשים הן רקמו ופיתחו את האירוע.
מהצד של "המתנגדים" לא היתה בעיה להשיג מומחים – הם בד"כ פתוחים ומוכנים לדיון ענייני בנושא.

מהצד של "התומכים"… ובכן, חמישה מומחים דווקא נתנו הסכמתם: ד"ר וויליאם צ'אן, ד"ר ג'וביליי בראון, ד"ר סטרינגר, ד"ר פיטר הוטז ומי שנחשב לסנדק החיסונים, ד"ר סטנלי פלוטקין, אשר פיתח חלק ניכר מהחיסונים אשר בשימוש היום.

בסמוך לאירוע, החלו לבטל, בזה אחר זה, כל המומחים התומכים, לאור הוראה מהממונים עליהם שלא לקחת חלק באירוע. מי נתן את ההוראה? בין היתר: ד"ר וולטר אורנשטיין, מי שעמד בראש תכנית החיסונים הלאומית, שהסביר: "לא אעצור את זה, אבל אני לא רוצה להיות חלק מזה". גם איגוד רופאי הילדים ואיגוד הרופאים בארה"ב התנגדו בטענה שמדובר ב "אירוע של מתנגדי חיסונים".
ד"ר פיטר הוטז הודיע ששקל להשתתף, אך הוא לא יוכל לקחת בזה חלק, הואיל והוא צריך לשמור על מקום עבודתו על מנת לפרנס את משפחתו.
לבסוף, ד"ר סטנלי פלוטקין כתב שגם לו היה יכול – לא היה מגיע, וכי בין המשתתפים שורה של "מתנגדי חיסונים ידועים, ו "אף לא מדען אחד בעל מוניטין".

גם תכניות עימות בשלוש אוניברסיטאות נתנו הסכמתם לארח את העימות, עד שהנהלות המוסדות ביטלו זאת. מדוע? אוניברסיטה אחת הסבירה ש-"עליה לשמר את רוח המדיניות לפיה חיסונים יעילים ובטוחים".

אז מה היה בסוף?

היה עימות במעמד צד אחד, ובו מדענים, רופאים ואיש תקשורת אחד. בלטו בחסרונם חמשת תומכי החיסונים, שהשאירו כיסאות ריקים.

המומחים שלקחו חלק באירוע:

ד"ר בוב סירס, רופא ילדים, מחבר 8 ספרים.
ד"ר שרי טנפני, רפואה אוסטאופטית, רפואת נשים ורפואת חירום.
ד"ר טוני בארק, רופאת ילדים, רפואה שיקומית.
פרופ' כריסטופר שאו, מדעי המוח (נוירולוגיה) והראיה, פרסם למעלה מ-300 מאמרים וספרים.
דל ביטרי, עיתונאי זוכה פרס "אמי" ומגיש התכנית "הכבל הגבוה" The Highwire.

במחצית השניה, הצטרפו גם:

פרופ' דיויד לואיס, מייקרוביולוג בעל שם עולמי.
פרופ' גייל דלונג, כלכלה ופיננסים.
פרופ' ג'יימס ליונס ויילר,  ביולוג, זואולוג, לימד וחקר גונטיקה, סטטיסטיקה, אקולוגיה, ביולוגיה ועוד. כתב שלושה ספרים.

המארגנות, ומנחה העימות,  שלי וינטר, שדרן רדיו, ניסו לייצג את עמדת התומכים באמצעות קטעי וידאו וסרטונים המציגים את עמדתם הפומבית.

האירוע כולו, כפי שצולם באטלנטה, באוקטובר 2018,  מובא כאן במלואו, על שני חלקיו.

חלק ראשון: בטיחות חיסונים

חלק שני: יעילות חיסונים

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן