חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

תתעוררי ישראל – זה מגיע לכיוון שלך!

תתאוררו

תתעוררי ישראל – זה מגיע לכיוון שלך!

האם להתחסן או לא ללכת לבית הספר הופכת להיות השאלה המרכזית? האם השאלה לא אמורה להיות "לחסן או לא לחסן" לאחר קבלת כל המידע הרלוונטי בנושא, ולא רק את הצד החיובי שמציגים אלא את התמונה המלאה כולל הצדדים הפחות מחמיאים לחיסון, הצדדים הרעים, המפחידים והנוראיים וזאת על מנת לתת להורה את כל המידע על מנת שיוכל לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורו.

בכתבה שפורסמה בעיתון "הארץ" ב-2 במאי נטען כי משרד הבריאות רוצה למנוע מילדים שלא מחוסנים להיכנס לבתי הספר. עוד מייעץ משרד הבריאות למטיילים להימנע מלנסוע למדינות בהם יש התפרצות חצבת

במידה וטרם נחשפתם למידע, אשר זמין גם בדף הפייסבוק שלי (Jeanette Primost 130), רובו באנגלית, דעו כי אזרחי ארה"ב נלחמים על זכויותיהם לקבל לידם את ההחלטה על בריאות ילדיהם. ישנם מספר חוקים במספר מדינות אשר מטרתם לקחת את אותם חוקים בסיסיים של ההורים, כמו גם את יכולתם של הרופאים לתת פטור רפואי, ולתת למדינה את הסמכות הבלעדית לקבוע מי יכול לקבל פטור מקבלת חיסונים. ישראל טרם הגיעה למצב בארה"ב, אך אנחנו מתקרבים לשם במהירות, ומאמרים כמו ב"הארץ" מדגימים זאת היטב.

כיצד ייתכן

כי קבוצת אנשים אשר אינה מכירה את הילד או את בריאות, תחליט האם הילד יקבל או לא יקבל חיסון? כיצד הורים יכולים להסכים לכך כאשר ילד אחר שלהם נפגע מחיסונים והחליטו לא לחסן את ילדיהם האחרים? הזכות להחלטה על בריאות ילדיהם הפרטיים נלקחת מהם ומרופא הילדים שלהם לגבי סירוב קבלת חיסונים וקבלת פטור.

ההורים הם אלו אשר צריכים לחיות לאחר מכן עם הילד הפגוע כתוצאה מחיסון, הם ולא אף אחד אחר! למה ארה"ב הולכת בדרך הזו? האם ייתכן כי רופאים אשר רואים את הנזק הנגרם לילדים מחוסנים, נתנו יותר מדי פטורים רפואיים? לרשויות יש את הדרך לבקר, בצורה לא חוקית, את הרופאים בחלק ממדינות ארה"ב. האם ייתכן כי יותר ויותר הורים מסרבים לתת חיסונים לילדים שלהם לאחר שראו את תופעות הלוואי?

החוקרת, ד"ר תרזה דיישר, מדברת על עצירת חוקים אלו אשר ייקחו מרופאים את הזכות לתת פטור מטעמים רפואיים

הבא נתבונן על הנושא מבחינה הגיונית. המאמר ב"הארץ" מציע כי ילדים בריאים שאינם מחוסנים ימנעו מהגעה לבית הספר בשל התפרצות החצבת (בנקודה זו מדובר בהצעה, מי יודע מה טומן בחובו העתיד, בכל זאת ילדים בארה"ב במדינות מסוימות אינם יכולים ללכת לבית הספר ללא קבלת חיסונים, האם זה מגיע לכיוון שלנו?)  מחקרים מראים כי מחוסנים מפרישים את הנגיף לסביבה שלהם, כלומר עלולים להדביק את סביבתם עד ל 30 יום לאחר החיסון. במחלקות אונקולוגיות בבתי חולים בארה"ב ישנו שילוט שאומר "אין כניסה לאדם שחוסן במהלך 30 הימים האחרונים ". אז כיצד ילדים בריאים, שאינם חולים בחצבת, אינם מפיצים את הנגיף לסביבתם, כי על פי ההיגיון אם אין לך את המחלה אתה לא יכול להפיץ אותה, מנועים מלהיכנס לבתי הספר? האם מישהו רואה בכך היגיון?

האם הילדים הבריאים האלו הולכים להיות נעולים בביתם, לא ללכת לבית הספר, גני המשחקים, לקניון או לסרט, לקניות ומסעדות, בעוד ילדים ומבוגרים מחוסנים, אשר עלולים להפיץ את הנגיף אשר בחיסון לסביבתם, לתינוקות, לבעלי מערכת חיסונית מוחלשת וכדומה… יכולים להסתובב חופשי? אנחנו יודעים כי כ- 10% מאלו שמתחסנים אינם מפתחים תגובה חיסונים, מסיבה מסוימת החיסון פשוט לא עובד עליהם. אז אותם 10% יסתובבו בעולם, יפיצו את הנגיף, הם יכולים להידבק כמובן בחצבת, אבל אותם אף אחד לא מדיר מהמרחב הציבורי?

אנו יודעים כי תינוקות מתחת לגיל שנה אינם יכולים לקבל את החיסון, ובמידה ואימהותיהן חוסנו בעבר הן לא מעניקות להם מספיק הגנה חיסונית בתקופת חייהם הראשונה ומכאן שהם הכי חשופים להידבקות. האם אתם מעדיפים ילד בריא שאינו מחוסן או ילד שזה עתה חוסן, שיתקרב לתינוק שלכם, בעוד שאתם יודעים שלא הילד הלא מחוסן עלול להדביק את התינוק אלא דווקא הילד המחוסן! נראה כי יש פשוט שיגעון באוויר. מה חושבים האנשים ההגיוניים?

עכשיו תקשיבו למבוגרים האלו!

ארגון הבריאות העולמי (WHO) החליט ששנת 2020 תהיה "שנת בריאות המבוגרים". כן, הם מתכוונים אליכם. החיסונים בדרך אליכם. אני רואה בכל מקום עכשיו כותרות "אנשים שנולדו לפני שנת 1989, ייתכן וזקוקים לחיסון חצבת נוסף"

טיף טיף לתוך מחשבות המבוגרים אשר גם הם צריכים להתחסן.

הרשויות זורעות פחד שווא בכולם עם מידע שגוי לגבי ההדבקות בחצבת תוך אמרות שמי שגורם להתפרצות הם הבלתי מחוסנים. רחוק מלהיות מדויק. חיסון מבוגרים יוסיף מיליארדי דולרים לחברות הפארמה. נראה כי חברות התרופות איבדו ממצפונם, כיצד נוכל לסמוך עליהם? כיצד אתה יכול לבטוח בהם עם בריאות ילדך? האם אתה חושב שהחתול יכול לשמור על השמנת כאשר מדובר בחיסונים?

הקרב בו אני נלחמת הוא לא עבור המבוגרים, מה שמדיר שינה מעיני הם הילדים הנפגעים, הורים שנאמר להם כי חיסונים הם בטוחים ויעילים וכעת הם חיים בגיהינום עם ילד פגוע נוירולוגית או עם מחלה אוטואימונית, הפרעות קשב וריכוז, סכרת, אלרגיות ועוד…. זוהי המלחמה שלי, עליהם! הורים, אתם צריכים לשמור על ילדיכם ולראות מה מאחורי תוכנית החיסונים של ארגון הבריאות העולמי, חברות התרופות ונותני שירותי הבריאות בעולם. האם אתם לא חוששים לראות את כל עולם המדיה זורק את אותן סיסמאות לאוויר בנוגע לחיסונים בלי להביא מסמך מדעי אחד שתומך בכך? זו הייתה הנקודה שהתחלתי להבין שמשהו לא כשורה. מאותה נקודה אני הופכת הרבה אבנים, קוראת הרבה סיפורי רופאים ומחקרים מדעיים כדי להחכים בנושא. דר. שרי טנפני 

בעלי עניין בארגון הבריאות העולמי נפגשים לדון ב"גישה אחרת" לאסטרטגיית החיסונים של 2020: אין יותר דבר כזה הזכות לסרב לקבלת חיסון…

האחראים על מדיניות החיסונים מתייחסים לכלל הציבור כמסה של פרטים המשתתפים בניסוי ללא חתימה מהם ל הסכמה מדעת (טופס אשר כל מטופל בניסוי קליני חייב לחתום עליו כי הבין את כל ההשלכות הרפואיות של הטיפול הרפואי אותו הוא עתיד לקבל)

ייתכן ונראה לכם כי לא הרבה קורה בנושא החיסונים למבוגרים. קודם ארגוני הבריאות, דרך התקשורת, מטפטפים הצעות. בהמשך זה יהיה אגרסיבי הרבה יותר, כמו עם הילדים. זכויות הפרט יילקחו מכם, כמו שקורה בארה"ב. בחלק מהמדינות בארה"ב לא ניתן לקבל רישיון ללא הוכחת התחסנות. רופאים אשר דורשים חיסונים בטוחים יותר מוצאים את עצמן תחת מתקפה ורישיונם מאוים, חוקרים מפוטרים כאשר הם באים עם מחקרים המצביעים על בעיות בחיסונים. אחיות, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים, אנשים העובדים בשדות תעופה, טייסים, דיילים, כל מי שעובד עם אנשים, יחויב להתחסן או יסתכן באיבוד עבודתו.

היו ערים לנעשה, עמדו על המשמר, כפי הנראה אנו עומדים להילחם על זכותנו להחליט מה יוזרק לגוף שלנו ולגוף ילדנו ועל זכותנו הדמוקרטית לבחור. בשלב הזה לא מדובר על חיסון כן או לא אלא על זכות דמוקרטית

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן