חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

חיסונים בכפייה: כן או לא? העימות הנכסף סוף סוף נחשף

מה הצית את הויכוח?

בקיץ 2020, עת העולם לומד להתמודד עם נגיף ה-"קורונה", רבים ציפו בכיליון עיניים לחיסון הגואל. באחד הראיונות בתקשורת, אמר פרופ' אלן דרשוביץ, מבכירי המשפטנים בארה"ב ובמיוחד במשפט חוקתי, כי יש סמכות משפטית-חוקתית לכפות בכח חיסון על אדם באם החיסון מונע מחלה מדבקת. דרשוביץ היה בוטה במיוחד ואף ציין שזה יהיה לגיטימי להגיע לביתו של אדם ובכוח להזריק לו את החיסון.

מנגד, עורך הדין רוברט קנדי ג'וניור, לוחם למען זכויות אדם וסביבה ובקיא בתחום החיסונים בצורה מרשימה, מייסד ומנהל ארגון "ההגנה הבריאותית על הילד" (Children Health Defence), טוען כי הנחות היסוד עליו מתבסס דרשוביץ בניתוח המצב המשפטי-חוקתי לעניין כפיית חיסונים – שגויים מן היסוד.

בדיון המרתק, אותו אירח פטריק בית-דוד בתכניתו Valuetainment, ניתנה לקנדי הזדמנות להציג מידע רב ביותר על החיסונים, על הפרקטיקה המשפטית הנהוגה עם נפגעי החיסונים ועל תעשיית החיסונים. דרשוביץ מאזין בקשב ולומד דבר או שניים. ניכר כי דרשוביץ מרכך מעט את עמדתו ככל שהדיון מתקדם.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן