חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

"רק לאנשים שחסינותם המולדת תשאר עדין ללא פגע [שלא חוסנו] – יהיה סיכוי לשרוד" – מומחה ביצור חיסונים על הסכנה הגדולה מחיסוני הקורונה

פרופ' גירט ואנדן-בוש, מדען ומפתח חיסונים, מומחה בוירולוגיה, מיקרו-ביולוגיה ומחלות זיהומיות. לגירט הבנה מעמיקה את המורכבות בנושא פיתוח חיסונים וההשפעה שלהם על מגפות ותחלואה.

פרופ' ואנדן בוש עבד בפיתוח חיסונים עבור יצרניות החיסונים הגדולות בעולם ועבור קרן ביל ומלינדה גייטס לקידום חיסונים (GAVI), וכן כמנהל מחלקת פיתוח חיסונים במרכז המחקר למחלות זיהומיות בגרמניה.

הראיון, אשר חלקו מובא כאן, נערך בנובמבר 2021 על ידי דל ביגטרי, עבור התכנית השבועית The Highwire, ערב ההחלטה בישראל לצאת במסע פרסום לחיסון ילדים מגיל 5.

מתוך הראיון:

אפילו פרופסורים בעלי שם עולמי מבצעים כעת טעויות גדולות ביותר

האם תוכל לדמיין מה זה אומר אם הולכים עכשיו לדכא את החסינות המולדת הזו אחת ולתמיד? כי זה בדיוק מה שתעשה אם תחסן [את הילדים]. אנחנו יכולים לשכוח לגמרי מחסינות עדר

אנחנו נותנים לנגיף הזדמנות לעשות סלקציה טבעית בקרב המין האנושי

[חיסון הילדים] יהפוך אותם לבית גידול לוואריאנטים מדבקים יותר … הנוגדנים המולדים שלהם ידוכאו לחלוטין והנוגדנים שנרכשו באמצעות החיסון יהפכו לחסרי ערך לגמרי

רק לאנשים שחסינותם המולדת תשאר עדין ללא פגע [שלא חוסנו] – יהיה סיכוי לשרוד

אני לא יודע מתי בדיוק זה יתפוצץ בישראל, אבל אני יודע שזה יתפוצץ, וזה יגיע מהר מאד

זה פשוט הולך להיות אסון ענק … אם זו לא הולכת להיות קטסטרופה – אתה יכול להכניס אותי לכלא

ההשפעה הבטיחותית [שלילית של החיסון] תהיה אדירה

לא יתכן שאנו מחסנים את הילדים. זה בלתי אפשרי. זו התקווה האחרונה שלנו

לצפיה בראיון המלא לחץ כאן

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן