חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

הזויים, משוגעים וחרדים: איך העיתונאים מסקרים את הדיון על החיסונים

איך העיתונאים מסקרים את המחלוקת על החיסונים

חיסונים בתקשורת: כנס אילת לעיתונות, 2018, פאנל על תפקיד התקשורת בדיון על סכנות החיסונים ונחיצותם.

משתתפים בפאנל
יואב אבן, כתב הבריאות של ה "חדשות", ערוצים 12, 13.
הילה אלרואי, כתבת הבריאות של ערוץ 14.
אופיר לוי, דובר המרכז הרפואי "קפלן", המרכז הרפואי גריאטרי "הרצפלד", ושירותי בריאות כללית, מחוז מרכז.
רותם אליזרע, כתב הבריאות של ידיעות אחרונות ו- YNET.
ד"ר טל ברוש, יועץ תקשורת, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבי"ח "אסותא" אשדוד.
נקודות עיקריות העולות מהדיון, לגביהן יש קונצנזוס בפאנל:
  • מדיניות של "לא נותנים פתחון פה ולא מראיינים "מתנגדי חיסונים". לא צריך לתת במה *בכלל* לצד השני: "הזויים, משוגעים וחרדים". צריך להחרים אותם לגמרי, "כמו מכחישי שואה". זהו תיקון של המגמה הישנה, לפיה נעשה סיקור עיתונאי "מאוזן", אשר על השלכותיה אנו משלמים מחיר עד היום. התקשורת נמצאת ב "מגמה מאד מאד חיובית" בהעלאת המודעות ובגישה של -"לא לתת במה לאויבי הבריאות". "אנחנו תקשורת אחראית – אנחנו צריכים להעלות את המודעות לחיסונים".
  • החלטה: לא שולחים לאולפן מומחה, לצד "מתנגד חיסונים" צבעוני / אמא לנפגע חיסונים. אין כאן סימטריה.
  • בשעת חירום, התקשורת מגוייסת. אנחנו "מגוייסים לאמת".
  • וכמובן, ברוח התקופה: חיסון על הבמה אל מול המצלמות. נגד שפעת. כולם הפשילו שרוולים.
 
דמוקרטיה מודל 2018, ישראל.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן