התייחסות בכירים במערכת הרפואית לקשר אפשרי בין חיסונים לאוטיזם

בכירים על הקשר בין חיסונים לאוטיזם

הקשר בין חיסונים לאוטיזם מתקבל על הדעת מבחינה ביולוגית

ד"R ברנדין היליי על חיסונים ואוטיזם
ד"ר ברנדין היליי, דירקטור המכון הלאומי לבריאות (NIH) לשעבר, הסוכנות הממשלתית הגדולה ביותר האחראית על ביצוע ותמיכה במחקר רפואי בארצות הברית

אני סבורה שהממשלה או פקידים מסוימים בממשלה היו פזיזים מדי לבטל את דאגתן של המשפחות [שנפגעו מאוטיזם] מבלי לבדוק את האוכלוסייה שחלתה [באוטיזם]. אני חושבת שפקידי בריאות הציבור ביטלו את ההשערה [של קשר בין חיסונים לאוטיזם] כבלתי רציונלית ללא מספיק מחקרים אודות גורם המחלה.

ריאיון ל-CBS, מאי 2008

אני מאמינה שהקשר בין חיסונים לאוטיזם מתקבל על הדעת מבחינה ביולוגית.

ריאיון ל CNN, מאי 2008

החיסון יכול לגרום לנזק שבו חלק מהסימפטומים הם בעלי תכונות של סימפטומים של אוטיזם

ד"ר ג'ולי גרברדינג על חיסונים ואוטיזם
ד"ר ג'ולי גרברדינג, ראש המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), הגוף האחראי על מדיניות החיסונים בארה"ב

להבנתי, לילדה [חנה פולינג] הייתה הפרעה מיטוכונדריאלית נדירה. כאשר ילד סובל ממחלה זו, כל נטל נוסף עליו גורם למצב שבו התאים לא יכולים להפיק מספיק אנרגיה כדי לשמור על תפקוד המוח שלהם באופן נורמלי. אנו גם יודעים שחיסונים עשויים לעתים לגרום לעליית חום אצל ילדים. לפיכך, הילדה קיבלה חיסון, העלתה חום וסבלה מסיבוכים אחרים כתוצאה מהחיסון. כאשר יש לך בעיה [מיטוכונדריאלית] החיסון יכול לגרום לנזק שבו חלק מהסימפטומים הם בעלי תכונות של סימפטומים של אוטיזם.

ריאיון ל-CNN, אפריל 2008

דר’ גרברדינג מתייחסת לפסיקת בית המשפט לפיצוי נפגעי חיסונים בארה”ב לילדה חנה פולינג כי החיסון אותו קיבלה הילדה, ביחד עם הפרעה קודמת ממנה סבלה (בעיה מיטוכונדריאלית), גרמו לה להיות אוטיסטית. זו היתה עמדת רשויות הבריאות עצמן בפני ערכאה זו, ולפיכך הודאה ברורה באחריות כלשהי של החיסון לאוטיזם.

אחד הסקנדלים הגדולים ביותר בהסטוריה של הרפואה

סירובן של ממשלות לבדוק מהן הסיכונים [בחיסוני ה MMR לגרום לאוטיזם] כראוי עשוי להתברר כאחד הסקנדלים הגדולים ביותר בהסטוריה של הרפואה. ראיתי הצטברות מתמדת של עדויות ממדענים בכל העולם לפיהן חיסון החזרת-חצבת-אדמת גורם לנזק מוחי אצל ילדים מסויימים. ישנם אנשים בעלי עוצמה רבה בתפקידים בעלי סמכות גדולה בבריטניה ובמקומות אחרים שהימרו על המוניטין והקריירה שלהם [בצידודם] בבטיחותו של חיסון ה MMR והם נכונים לעשות כמעט כל דבר על מנת להגן על עצמם.

דר’ פטר פלטשר, לשעבר המדען הראשי במשרד הבריאות של בריטניה, ראיון לעיתונות, מרץ 2006

חיסונים ואוטיזם - דחיסונים ואוטיזם - ד

במקרים חריגים חיסונים עלולים לגרום לאוטיזם

ד"ר אנדרו צימרמן חיסונים עלולים לגרום לאוטיזם
ד"ר אנדרו צימרמן, נוירולוג ילדים מומחה באוטיזם בעל שם עולמי, עד מטעם המדינה במשפט נפגעי אוטיזם מחיסונים

…הסברתי שלהבנתי במקרים חריגים חיסונים עלולים לגרום לאוטיזם. באופן יותר ספציפי, הסברתי שבקבוצת ילדים עם תת-תפקוד במיטוכונדריה, חום כתוצאה מחיסון וגירוי המערכת החיסונית באופן שמנצל את כל מאגרי האנרגיה המטבולית, עשוי, ולפחות באחד מהמטופלים שלי זה קרה, לגרום לדלקת במוח עם תסמינים על הקשת האוטיסטית.
הסברתי שחוות דעתי באשר לאותם מקרים חריגים בהם חיסונים עשויים לגרום לאוטיזם מבוססת על ההתקדמות המדעית, הרפואית, ומחקר קליני במיוחד באחד מהמטופלים שלי

תצהיר בשבועה לבית המשפט במדינת מסצ’וסטס, ספטמבר 2018

תצהיר בשבועה ד

נושאים באתר