חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

חיסונים בהריון והקשר להתפתחות אוטיזם

חיסונים בהריון והקשר האפשרי לאוטיזם
  1. 2005: ד"ר פול פטרסון במכון הטכנולוגי של קליפורניה מגלה שאירוע הפעלת מערכת החיסון מוביל לאוטיזם. פטרסון ועמיתיו ביצעו ניסוי בעכברים בו חיקוי לתהליך נגיפי גרם להפעלת מערכת החיסון בהריון, ובכך גרם לצאצא להראות סימני התנהגות אופייניים לאוטיזם וסכיזופרניה. פטרסון מציין כי זו דוגמא לכך שמערכת החיסון והמוח הן לא מערכות נפרדות והן מתקשרות זו עם זו, והקשר ביניהן מתחיל כבר אצל העובר ומושפע מאירועים במערכת החיסון של האם. תוצאות המחקר שוחזרו מספר פעמים, כולל בניסוי עם קופים, כלומר בבעלי החיים הקרובים יותר לבני אדם ממכרסמים [1]Malkova NV, Yu CZ, Hsiao EY, Moore MJ, Patterson PH. Maternal immune activation yields offspring displaying mouse versions of the three core symptoms of autism. Brain Behav Immun. 2012 May;26(4):607-16 [2]Bauman MD, Iosif AM, Smith SE, Bregere C, Amaral DG, Patterson PH. Activation of the maternal immune system during pregnancy alters behavioral development of rhesus monkey offspring. Biol Psychiatry. 2014 Feb 15;75(4):332-41.
  2. 2006: ד"ר פול פטרסון מראה שהציטוקין אינטרלוקין-6 (IL-6) הוא סמן ביולוגי מרכזי להפעלת מערכת החיסון. פטרסון הזריק לעכברות הרות את הציטוקין הספציפי הזה – אינטרלוקין 6 – וראה שינויים בנוירולוגיה של הצאצאים שלהן [3]Smith SE, Li J, Garbett K, Mirnics K, Patterson PH. Maternal immune activation alters fetal brain development through interleukin-6. J Neurosci. 2007 Oct 3;27(40):10695-702..ממצאי מחקר זה שוחזרו במחקר נוסף [4]Wei H, Chadman KK, McCloskey DP, Sheikh AM, Malik M, Brown WT, Li X. Brain IL-6 elevation causes neuronal circuitry imbalances and mediates autism-like behaviors. Biochim Biophys Acta. 2012 Jun;1822(6):831-42.
    כלומר, הפעלת מערכת החיסון ע"י גורם כמו חיסון, עלול להשפיע על מוח העובר המתפתח.
  3. 2018: הפעלת מערכת החיסון יכולה להתרחש לאחר הלידה. בניסוי זה הראו החוקרים כי גם הפעלת מערכת החיסון זמן קצר לאחר הלידה יכולה לגרום להפרעות פיזיולוגיות ארוכות טווח שדומות למאפיינים של אוטיזם ומצבים נוירו-פסיכיאטרים אחרים [5]Missig G, Mokler EL, Robbins JO, Alexander AJ, McDougle CJ, Carlezon WA Jr. Perinatal Immune Activation Produces Persistent Sleep Alterations and Epileptiform Activity in Male Mice. Neuropsychopharmacology. 2018 Feb;43(3):482-491.

מקורות מידע[+]

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן