חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

פוליסורבט-80 (Polysorbate-80)

פוליסורבט 80

פוליסורבט 80 (ידוע גם כ- Tween 80 ו- polyoxyethylene-sorbitan-20 mono-oleate) הנו מרכיב חשוד בחיסונים שממעטים לדבר עליו. מטרתו היא לגרום לשני חומרים להתערבב למרות שבאופן טבעי הם אינם מסוגלים לכך [1]http://www.drugs.com/inactive/polysorbate-80-372.html.

על פי עלון הבטיחות של פוליסורבט 80, החומר נבדק בשאיפה ובמתן אוראלי ונמצא כחומר מעט מסוכן במגע עם העור, אך אין כל התייחסות לנושא הבטיחות בהזרקה. יתרה מזאת, בסעיף מיוחד המציין רעילות באדם, נמצאות ההערות הבאות:

  • נמצא כגורם לבעיות פוריות ועד חוסר פוריות בניסויי חיה [2]Material Safety Data Sheet Polysorbate 80. ScienceLab.com May 21, 2013 [3]Mercola J. What is in the flu vaccine that can cause infertility? Mercola.com Oct. 15, 2010. נושא זה לא נבדק בבני אדם.
  • עלול להשפיע על החומר הגנטי (מוטגנזה) העלול להתפתח לסרטן [4]. Material Safety Data Sheet Polysorbate 80. ScienceLab.com May 21, 2013.

 

ד"ר לורנס פלבסקי, רופא ילדים, מזהיר כי פוליסורבט 80 משמש בתרופות כנשא של תרופות המסייע במעבר דרך מחסום-דם-מוח (מחסום המגן על מערכת העצבים המרכזית מפני כניסת כימיקלים ורעלים ורגיש במיוחד אצל תינוקות ובזקנים). נושא זה מעלה דאגות רבות שכן ישנו פוטנציאל ממשי לנזק למערכת העצבים המרכזית (המוח) בעקבות נוכחות של חומרים אחרים בחיסונים, הידועים כרעילים למערכת זו [5]Polysorbate 80 Risks. Vaccine Choice Canada Dec. 9, 2013 [6]Palevsky L. Aluminum and Vaccine Ingredients: What Do We Know? What Don't We Know? International Medical Council on Vaccination Jun. 10, 2009.

אחת הטענות המרכזיות על פיה נטען כי החומר בטוח לשימוש מציינת את העובדה כי בחיסון הוא מוזרק בכמות מזערית. תינוק מקבל בשנת חייו הראשונה 33 מנות חיסון, מעולם לא נבדק האפקט המצטבר של פוליסורבט 80 במינונים הקיימים [7]Visualizing Childhood Vaccination Schedules Across G8 Countries. British Medical Journal 2015; 351.

מקורות מידע[+]

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן