חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

סיפורה של נעמה, פברואר 2012 – פגיעה מחיסוני גיל שנה

חיסונים בתינוקות

נעמה מתארת את הפגיעה הנוירולוגית בבנה לאחר מתן חיסון

לפני כחודשיים חוסן בני בחיסונים לגיל שנה.

3 ימים לאחר החיסון הופיעה פזילה בולטת במיוחד בעיניו, הראש שלו נשמט באופן תמידי לצד ימין והוא לא היה מסוגל לשבת או לעמוד בכוחות עצמו, בקושי הרים את הראש, הוא היה אפטי במיוחד, לא הפסיק להקיא ועם חום גבוה.

הגענו למיון, שם סיפרנו על החיסון שעשה מספר ימים לפני, עשו לו בדיקות כלליות ושללו את האפשרות שמה שקורה לו נבע מהחיסון. הופנינו לרופאת עיניים במיון בעקבות הפזילה, ושם החליטה הרופאה שמדובר ב- או שטף דם כתוצאה ממכה או גידול או דלקת במוח והיא החליטה שיש לעשות בזה הרגע בדיקת סי טי בהרדמה כללית, בעלי לא הסכים בשום פנים לבדיקה מכיוון שיש סיכון גבוה לקרינה ועוד לראש כל כך קטן, וביקשנו לבדוק את כל הבדיקות האפשריות לפני שעושים את הבדיקה הזו.

בחזרה במיון הוחלט לבצע בדיקה לדלקת קרום המוח, לקיחת נוזל מעמוד השדרה, טראומה קשה מאוד לבני ולנו. גם האפשרות הזו נשללה, והוחלט שנישאר במעקב.

יום לאחר מכן מצבו של בני השתפר והוא התחיל להגיב מעט, הפזילה לא הייתה קבועה והיא הלכה והשתפרה. בנוסף היו פעמים ספורות שבהן בני בהה במבט שנראה כמבט של ילד שסובל מאוטיזם. הוחלט לשחרר אותנו, ונתבקשנו להיות במעקב של רופאת ילדים.

לאחר כשבוע וחצי הפזילה נעלמה כלא הייתה וכך גם הראש השמוט.

כששוחררנו מבית החולים שוב שללו את האפשרות שהמקרה נבע מחיסון ולא הוסבר לנו ממה נבעו כל התופעות המשונות האלו.

אני יודעת שהיה לנו מזל גדול שבני חזר לעצמו ואני מודה על כך לאלוהים כל יום שזה נגמר ככה.

אך אני חושבת שיש צורך שהאמת תצא לאור!
מסכנים ההורים שלא יודעים את הסיכונים שבחיסונים, כמו שאני לא ידעתי וסמכתי על משרד הבריאות וטיפת חלב.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן