נושאים באתר

סיפורה של ענת, נובמבר 2010 – פגיעה מחיסון המחומש

חיסון המחומש

נובמבר 2010, ענת מתארת את שעברה לאחר ” תגובה קשה מאוד של צרחות ובכי חזק והסטרי שלא נרגע (ללא הפוגות) במשך כשלוש שעות רצוף! 

ממש בכי של סבל נוראי …. בכי שכמותו לא שמעתי אותה בוכה אף פעם בשום מצב” כארבע שעות לאחר קבלת חיסון המחומש בגיל חודשיים:
“… הרופאה המומחית פתחה את הספר האדום הגדול של מרק, ולפי מה שקראה בספר התגובה הזו נדירה מאוד (למרכיב השעלת), והיא המליצה לנו לתת את מנות ההמשך בהשגחה רפואית.

המשכתי לשאול את אותה מומחית אבל לא קיבלתי תשובה ברורה, רק ניסיונות שכנוע שלה לתת את חיסון ההמשך אבל בהשגחה רפואית.

אני התעקשתי ושאלתי שוב ושוב – מה יעשו אם זה יקרה שוב במיון??? איך זה בדיוק יעזור??? הרי גם אם לא תהיה חלילה תופעה אחרת ושוב הבכי יופיע, הילדה תסבול. הרופאה – זו תופעה כל כך נדירה, אחד ל…

הסיכום שלה לעניין:
“הוסבר לאם שהבכי הממושך הוא תופעת לוואי של החיסון לשעלת לגבי ההמשך אם תחליט להמשיך ולתת את החיסון לשעלת יש לתת אותו בהשגחה רפואית (במוקד) אם לא יש להוריד את השעלת ולתת את שאר מרכיבי החיסון כרגיל”.

…כשהגענו לטיפת חלב התעקשתי לקרוא את העלון שמצורף לבקבוק החיסון. אני יכולה לספר שזה לא היה קל להשיג את העלון…גם כשאחות טיפת חלב כבר הצליחה להשיג אותו עבורנו, היא קיבלה הנחייה שאסור לה לתת לנו אותו, רק לקרוא במקום.
בעלון מצוין במפורש, שזו אחת מתופעות הלוואי היותר נדירות לחיסון, (נדיר נכון, אבל עדיין אסור להתעלם) ובמקרה כזה, שחור על גבי עלון, כתוב חד משמעית שאסור לתת את מנות ההמשך.

לפני המקרה הזה עשיתי הכל לפי הספר, בכלל בלי לשאול שאלות. אחריו, נפתחו לי העיניים.

לקח לי זמן להבין את חומרת המעשה, את ההוראה להמשיך כרגיל את מנות ההמשך, הוראה המנוגדת ממש להוראות היצרן!

לקח לי זמן להבין למה לא אישרו לאחות טיפת חלב לתת לנו את העלון המצורף לחיסון, ולמה בכלל לא נותנים להורים לקרוא את העלון לפני כל חיסון וכשיגרה, הרי אפילו כשלוקחים אקמול חשוב לקרוא את העלון המצורף לתרופה.

ולמה אף אחד מהרופאים לא ידע להגיד לנו מהם הוראות היצרן (לא רופאת ילדים, לא הרופאה המומחית, ולא האחות בטיפת חלב).

ומעבר להכל, אני עדיין תוהה בכאב, 5 שנים אחרי, מה התינוקת שלי הרגישה, מה גרם לה לכזה סבל ועל מה הבכי הזה הצביע.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן