סיפורה של ענת, נובמבר 2010 – פגיעה מחיסון המחומש

חיסון המחומש

נובמבר 2010, ענת מתארת את שעברה לאחר ” תגובה קשה מאוד של צרחות ובכי חזק והסטרי שלא נרגע (ללא הפוגות) במשך כשלוש שעות רצוף! 

ממש בכי של סבל נוראי …. בכי שכמותו לא שמעתי אותה בוכה אף פעם בשום מצב” כארבע שעות לאחר קבלת חיסון המחומש בגיל חודשיים:
“… הרופאה המומחית פתחה את הספר האדום הגדול של מרק, ולפי מה שקראה בספר התגובה הזו נדירה מאוד (למרכיב השעלת), והיא המליצה לנו לתת את מנות ההמשך בהשגחה רפואית.

המשכתי לשאול את אותה מומחית אבל לא קיבלתי תשובה ברורה, רק ניסיונות שכנוע שלה לתת את חיסון ההמשך אבל בהשגחה רפואית.

אני התעקשתי ושאלתי שוב ושוב – מה יעשו אם זה יקרה שוב במיון??? איך זה בדיוק יעזור??? הרי גם אם לא תהיה חלילה תופעה אחרת ושוב הבכי יופיע, הילדה תסבול. הרופאה – זו תופעה כל כך נדירה, אחד ל…

הסיכום שלה לעניין:
“הוסבר לאם שהבכי הממושך הוא תופעת לוואי של החיסון לשעלת לגבי ההמשך אם תחליט להמשיך ולתת את החיסון לשעלת יש לתת אותו בהשגחה רפואית (במוקד) אם לא יש להוריד את השעלת ולתת את שאר מרכיבי החיסון כרגיל”.

…כשהגענו לטיפת חלב התעקשתי לקרוא את העלון שמצורף לבקבוק החיסון. אני יכולה לספר שזה לא היה קל להשיג את העלון…גם כשאחות טיפת חלב כבר הצליחה להשיג אותו עבורנו, היא קיבלה הנחייה שאסור לה לתת לנו אותו, רק לקרוא במקום.
בעלון מצוין במפורש, שזו אחת מתופעות הלוואי היותר נדירות לחיסון, (נדיר נכון, אבל עדיין אסור להתעלם) ובמקרה כזה, שחור על גבי עלון, כתוב חד משמעית שאסור לתת את מנות ההמשך.

לפני המקרה הזה עשיתי הכל לפי הספר, בכלל בלי לשאול שאלות. אחריו, נפתחו לי העיניים.

לקח לי זמן להבין את חומרת המעשה, את ההוראה להמשיך כרגיל את מנות ההמשך, הוראה המנוגדת ממש להוראות היצרן!

לקח לי זמן להבין למה לא אישרו לאחות טיפת חלב לתת לנו את העלון המצורף לחיסון, ולמה בכלל לא נותנים להורים לקרוא את העלון לפני כל חיסון וכשיגרה, הרי אפילו כשלוקחים אקמול חשוב לקרוא את העלון המצורף לתרופה.

ולמה אף אחד מהרופאים לא ידע להגיד לנו מהם הוראות היצרן (לא רופאת ילדים, לא הרופאה המומחית, ולא האחות בטיפת חלב).

ומעבר להכל, אני עדיין תוהה בכאב, 5 שנים אחרי, מה התינוקת שלי הרגישה, מה גרם לה לכזה סבל ועל מה הבכי הזה הצביע.

נושאים באתר