חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

הכנס הבינלאומי לחיסונים והסכמה מדעת

דל ביגטרי בהרצאה בתל אביב על חיסונים

האם הייתם שם? האם הלכתם לשמוע? אני הייתי שם, ב 21 בנובמבר 2019, באקספו בתל אביב.

אלף אנשים היו שם איתי, גברים, נשים וילדים, התאגדו לשמוע וללמוד על חיסונים והזכות להסכמה מדעת.

האווירה היתה מחשמלת, אם הרגשה שמשהו גדול מתחיל היום. אנשים מכל קצוות החברה, חילונים, דתיים, צעירים ומבוגרים התגודדו יחדיו. היתה תחושה של חיבור ואחדות.

הכנס הבינלאומי לחיסונים והסכמה מדעתהיו דוברים מכל העולם, מאמריקה, איטליה, אנגליה, סקוטלנד, בולגריה, צרפת וישראל. לכל אחד מהם היה את הסיפור שהאישי שלו, כיצד הוא הגיע למעורבות בנושא, כיצד המחקר האישי שלהם הוביל אותם בסופו של דבר לכאן. היו שם רופאים, מדענים, עורכי דין, כתבים מדעיים ופרופסורים לאתיקה.

שלושת הנושאים העיקריים של הכנס הובהרו ככל שהיום התקדם:

  1. למידה על חיסונים, החומרים שבהם ותופעות הלוואי.

רבים מהדוברים התחילו את דבריהם ואמרו שהם אינם מתנגדי חיסונים, הם רק רוצים חיסונים בטוחים, חיסונים שנבדקו כמו כל תרופה או טיפול אחר. הם מבקשים כי תוכנית החיסונים תכלול פחות חיסונים עם פחות מרכיבים רעילים ומסוכנים, אשר נמצאים היום בכל חיסוני הילדות. הם דורשים מעקב אחר השפעת החיסונים על התפתחות הילד, דבר אשר מעולם לא נעשה, הם דורשים מחקר שמשווה מחוסנים לבלתי מחוסנים, הם דורשים כי חברות התרופות תהיינה אחראיות על החיסונים אותן הן מייצרות (מאז 1986 ועד היום, האחריות על תופעות לוואי מחיסונים, הוסרה לחלוטין, על פי חוק, מחברות התרופות, כך שהחברה המייצרת את החיסון אינה נושאת באחריות על תופעות הלוואי לציבור). אך החשוב מכל, כולם דורשים כי הזכות להחליט מה יוזרק להם ולידיהם, תישאר בידיהם. הם דורשים את הזכות להחליט.

2. הזכות לבחור היוותה חלק משמעותי ביום הזה. כפי שאנחנו רואים, ישנו חלץ עצום ממשרד הבריאות מלווה בלחץ תקשורתי- לחסן. השימוש בפחד הפך לטקטיקה מקובלת. לפני שנתיים, ילדים מחוסנים ובלתי מחוסנים, שיחקו יחד, חלקו את אותו הגן והדבר לא היווה בעיה לאיש. מתחילתה של תוכנית החיסונים תמיד היו כאלו אשר בחרו שלא לחסן את ילדיהם ועד לאחרונה, הדבר לא היווה כל בעיה לאף אחד. שאלו את עצמכם, כיצד החלה הבעיה הזו? למה הורים אשר בחרו שלא לחסן את הילדים שלהם, צריכים לשמור על פרופיל נמוך? למה הורים אשר מחסנים את הילדים שלהם, חושבים שילדים לא מחוסנים נושאים מחלות אשר יקפצו פתאום על הילד המחוסן שלהם? זה הלך הרוח בעולם אשר גדל בעקביות בישראל.

3. שקיפות. עם הידע שנצבר עולה הדרישה לשקיפות כללית בנושא חיסונים. הצורך כי רופא או אחות, אשר נותנים את החיסון לילד, יראו להורה את העלון לצרכן של החיסון עם תופעות הלוואי האפשרויות, התועלת למול הסיכונים. ההורה צריך לקבל את המידע הזה לפני קבלת החיסון. יש צורך להתדיינות בין שני הצדדים, הבעד והנגד. אושרה בלפולסקי, ממארגני הכנס ויו"ר העמותה "חיסונים בחירה מושכלת", יצרה קשר עם למעלה מ 300 אנשי בריאות, מנהלי מחלקות, רופאים, ראשי בתי חולים וביקשה מהם להגיע לכנס על מנת לתת את השקפתם. מתוך ה- 300, אף לא אחד הסכים להגיע.

הדבר הכי חשוב שסיכם את הכנס הזה היה שאין פה "אתה ואני", אין פה "אנחנו והם" ויש פה אנחנו!

זה המסר שאני מבקשת להעביר, שהזכות הזו תשמר ושלא תהיה חובת חיסונים בחוק הישראלי (או בעולם כולו לצורך העניין), כי מה שמדובר עליו רבות והוזכר גם בכנס שזה מגיע אלינו.

ארגנטינה: בית המחוקקים של ארגנטינה אישר חוק אשר הופך את החיסונים לחובה על פי חוק.

אוסטרליה גם כן הכניסה חיסונים בחוק ומונעת קצבת ילדים מהורים אשר לא מחסנים את ילדיהם.

תעודת זהות ומעקב מדיני. האיחוד האירופאי הציע תוכנית להגביל את הניידות של אזרחי האיחוד אלא אם כן הם מחוסנים על פי לוח החיסונים האמריקאי.

  1. תעודת זיהוי חדשה מופקת באמריקה, אשר תראה את המצב החיסוני של הפרט.
  2. אמריקה עובדת מאד חזק בתחום, למשל ארגון הבריאות העולמי יחד עם חברות התרופות, הצהירו כי שנת 2020 תהיה שנת הבריאות למבוגרים, עם 192 חיסונים חדשים למבוגרים אשר נמצאים בקנה.

הכיוון הוא ללא ספק רמיסת הזכויות הבסיסיות של כולם, כאשר כל בעלי האינטרסים, אשר ירוויחו הון ממהלכים אלו, דוחפים אותם לקראת מימוש.

אני מבקשת שתצטרפו אלי בדרישה כי חיסונים לא יהיו חלק מהחוק הישראלי. בכל העולם אנשים נלחמים בדרישות האלו ומרימים את הראש וצועקים – תנו לנו לבחור.

חיסונים – אבולוציה של מדע רע: ההרצאה של דל ביגטרי בתל אביב

 

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן