הכוח לריפוי עצמי

בתוך כל אחד מבני האדם טמונה היכולת לריפוי עצמי. למעשה אין כל אפשרות אחרת להיות בריא ללא היכולת העצמית של הגוף להבריא את עצמו.

כאשר למדתי הומאופתיה קלאסית לפני שנים רבות, קראתי בספר “עקרונות האנטומיה והפיזיולוגיה” אשר נכתב ע”י ג’רארד ג’יי טורטורה, בעמוד 540: “התגובה הדלקתית הינה אחת מההגנות הפנימיות של הגוף.” לדוגמא בלוטות נפוחות המגיעות יחד עם כאב גרון הינם סימן למלחמה של מערכת החיסון כנגד נגיף או חיידק אשר פלשו אל הגוף. אנחנו מתייחסים לנפיחות כמחלה במקום להבין שזהו חלק מתהליך ההחלמה.

כולנו זוכרים איך בתור ילדים, לפחות בדור שלי, אם נפלנו וקיבלנו שפשוף, הדבר הכי טוב לעשות היה לשטוף את הפצע במים, לכסות אותו על מנת שלכלוך לא יחדור אליו וזהו. במרבית המקרים זה כל מה שהיה דרוש ואז תהליך הריפוי הטבעי היה נכנס לפעולה, הפצע היה מגליד ומתחיל לגרד מעט, הגלד היה נופל ותחזיקו את עצמכם- הפצע היה נרפא לחלוטין.

למה אין לנו אמון במתנה הנפלאה הזו של יכולת הריפוי הטבעית של הגוף? למה אנו חושבים כי תהליך הריפוי המולד אינו יכול להתמודד עם נגיפים וחיידקים? למה אנו חושבים כי אנחנו צריכים לשזור בתוכנו תרופות וחיסונים?

לעיתים אנו זקוקים לעזרה חיצונית. אני מוצאת את העזרה לה אני זקוקה בכלי הטיפול שלמדתי כמו הומאופתיה, מדיטציה, אימון מוח ודברים נוספים. אני תמיד מחפשת עזרה שלא תהיה פולשנית אבל תיתן את התמיכה לתהליך הטבעי של הגוף תוך חיזוק המערכת החיסונית.

היום בשלטון ההיסטריה, אנו עוברים שטיפת מוח, שגורמת לנו להאמין כי אין אנו יכולים להסתמך על יכולות הריפוי של הגוף. אנו לוקחים תרופות המדכאות את מערכת החיסון ובכך מחלישים את מערכת החיסון. אם תכינו במקום ילדיכם את שיעורי הבית שלו, האם הוא ילמד וידע את החומר? זה בדיוק מה שקורה כאשר אנו לוקחים תרופות, מערכת החיסון שלנו אינה לומדת כיצד להתמודד עם מחלות הסובבות אותנו ובעוד המחלות נעשות חזקות יותר, אנחנו נעשים חלשים יותר.

אותו עיקרון תקף גם לחיסונים על מנת להדוף מחלות מדבקות. אבל הסיפור הזה מעט שונה. אני לא אכתוב על איך חסינות העדר הטבעית נהרסה ע”י חיסונים ראה את הפוסט שלי על (האמת על חסינות העדר)

אני גם לא אכתוב שוב על החומרים הרעילים הנמצאים בחיסונים אשר גורמים לנזקים למיליוני ילדים בכל רחבי העולם. אני אכתוב על אותן סכנות גדולות בכמות גדולה של חיסונים אשר גורמות לגורמי מחלה רבים (נגיפים וחיידקים) לעבור מוטציה, להתחזק ולאותן מחלות, אין לנו תשובה טובה. אני גם לא אדבר על אותם הורים אשר יוצאים למלחמה על בריאות ילדיהם, אותם הורים שחיסנו את ילדיהם על פי ההמלצות וילדיהם נפגעו והם החליטו לצאת החוצה ולדבר.

החיסונים הנוכחיים אינם מגנים עלינו מפני אותן מוטציות של הנגיף או החיידק, אשר בעצם יוצרות זן חדש של גורם מחלה. למעשה, הדור הישן, אשר הייתה לו חסינות עדר טבעית מחצבת, אותה חסינות מתחילה לדעוך, ילדים מתחת לגיל שנה ואנשים בגילאי אוניברסיטה, למעשה חסרים את ההגנה כנגד מחלות זיהומיות, דבר אשר הופך מחלות אלו למסוכנות יותר.

אנו רואים כיום יותר ויותר קבוצות גיל אשר חולות במחלות זיהומיות. חצבת היתה מחלת ילדות, דבר אשר אומר כי מרבית הילדים בגילאי 5 חלו במחלות אלו בצורה מתונה, וכפי שכולם יודעים, תמותה ממחלות אלו צנחה כמעט לאפס לפני כניסת החיסונים. (ההיסטוריה של מחלות זיהומיות ושינוי חברתי )   

אם כך, מה עשינו???

האם זה מאוחר מדי לדאוג לבריאות שלנו ולהתחיל לתמוך במערכת החיסון? אני לא חושבת כך. כפי שטען דיויד אטנבורו בסדרה שלו “העולם שלנו”, לעולם יש כוחות מדהימים לחידוש אם נפסיק להתערב וניתן את התנאים המתאימים שיתמכו בשיקום.

אני מאמינה כי כפי שהעולם יכול לשקם את עצמו בהינתן התנאים המתאימים, גם אנחנו בני האדם יכולים להשתקם גם. אכילת מזון אורגני, שתיה של מים נקיים, הפחתת זמן “המסך” מילדים וחזרה למשחקים מקוריים להתפתחות התקינה של ילדים.

תמצאו את הדרך שלכם לחיזוק מערכת החיסון, יש כל כך הרבה אפשרויות בימינו. מי שבוחר לאמץ שיטה שונה לחיים בריאים מזו של מערכת הבריאות, יזדקק לאומץ, נחישות ומערכת תמיכה, כל הנ”ל זמינים כיום למי שמבקש.

  • ילדים יפנים נחשבים לבריאים ביותר בעולם, בעוד ילדים אמריקאים מדורגים במקום נמוך מבחינה זו למרות שארה”ב משקיעה הכי הרבה בבריאות מכל מדינה אחרת.
  • תוכנית החיסונים היפנית אינה מחייבת. החיסונים התנדבותיים בלבד.
  • תופעות לוואי מחיסוני ה- MMR ו- ה- HPV הביאו לשינוי במדיניות החיסונים והורים יחד עם הרופאים לוקחים אחריות משותפת על חיסון כל ילד וילד.
נושאים באתר