חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

סקואלין (squalene)

סקואלין

סקואלין משמש בחיסונים כאדג'ובנט, אם כי למעשה הוא אינו אדג'ובנט קלאסי אלא חיבורו לאדג'ובנט נוסף גורם להגברה של התגובה החיסונית [1]https://www.who.int/vaccine_safety/committee/topics/adjuvants/squalene/questions_and_answers/en/. השימוש בו נאסר בארה"ב לאחר שחיילים אמריקאים שקיבלו חיסון נגד אנתרקס שהכיל סקואלין, פיתחו תופעות לוואי אשר נקשרו לסקואלין עקב הימצאות נוגדנים כנגד האדג'ובנט בדמם[2]http://www.autoimmune.com/GWSTest.html [3]Asa PB, Wilson RB, Garry RF. (2002)Antibodies to squalene in recipients of anthrax vaccine.ExpMolPathol.73:19-27. חלק מתופעות הלוואי כוללות: כאבי שרירים ופרקים, פריחה, עייפות כרונית, סחרחורות, כאבי ראש, עוויתות, ומחלות אוטואימוניות של בלוטת התריס [4]Coker WJ, Bhatt BM, Blatchley NF, Graham JT.(1999).Clinical findings for the first 1000 Gulf war veterans in the Ministry of Defence's medical assessment programme.BMJ318:290-4 [5]David A, Ferry S, Wessely S. (1997)Gulf war illness. BMJ.314:239-40. [6]Fukuda K, Nisenbaum R, Stewart G, Thompson WW, Robin L, Washko RM, Noah DL, Barrett DH, Randall B, Herwaldt BL, Mawle AC, Reeves WC.(1998)multisymptom illness affecting Air Force veterans of the Gulf War.JAMA.280(11):981-8. [7]. Grady, E. P., Carpenter, M., Koenig, C., Older, S., and Battafarano, D. F.(1998). Rheumatic findings in Gulf War veterans. Arch. Intern. Med.158, 367–37 [8]Hotopf, M., David, A., Hull, L., Ismail, K., Unwin, C., and Wesseley, S. (2000). Role of vaccinations as risk factors for ill health in veterans of the Gulf War: Cross sectional study. BMJ 320, 1363–1367.

מקורות מידע[+]

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן