חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

סיפורו של זיו, יוני 2015 – פגיעה מחיסונים בצבא

פגיעה מחיסון צבא

זיו מספר על על שיתוק בפנים לאחר קבלת החיסונים בצבא:

אנשים לא יודעים שחלק מהפנים שלי משותקות כי לא מבחינים בזה כל כך, אבל כשאני מדבר עם אנשים פנים מול פנים, אם הם ישימו לב הם יוכלו להבחין שרק חלק מהפה שלי זז. זה פוגע מעט גם באיך שאני נשמע כשאני מדבר (ולי זה מרגיש מגוחך, כי אני מרגיש רק חצי מהפה שלי כשאני מדבר). אני לא יכול להפעיל את השרירים בחלק המשותק, מן הסתם.
לא נולדתי ככה ועד גיל 18 הכל היה בסדר, השיתוק הזה התחיל אחרי קבלת החיסונים בגיוס לצבא.

רציתי לשתף בזה, כי אני יודע שמאד חשוב עניין העלאת המודעות לנזקי החיסונים. אני משוכנע בוודאות שזו לא הפגיעה היחידה שנגרמה לי כתוצאה מחיסונים אבל זו הפגיעה הברורה ביותר אצלי.
כשמדברים על נפגעים, בדרך כלל חושבים על ילדים קטנים ותינוקות, אבל ממש לא חושבים על חיילים…

זה קרה לפני 12 שנים, קיבלתי את החיסונים בצבא. בעת הגיוס קיבלתי חלק מהחיסונים היות והתגייסתי ליחידת עורף. כאשר עברתי לשירות קרבי, קיבלתי עוד מספר חיסונים. השינוי היה הדרגתי אבל ניכר די מיד.
כמה שבועות לתוך השירות כבר הרגשתי שמשהו לא בסדר. 

בהדרגה איבדתי תחושה בחלק מהפה, והפה נפל קצת בצד אחד. מעין נטייה למטה כזו של צד אחד של הפה.
איך הסבירו את זה הרופאים? לא הסבירו, אני הייתי תמים. הייתי בן 18 ולא הבנתי בכלל, לא עשיתי אחד ועוד אחד. 

את החיבור לחיסון עשיתי רק בשלב מאוחר יותר כאשר הבנתי את הסמיכות הבלתי מקרית של התחלת השיתוק עם קבלת החיסונים.למעשה, מרגע שקיבלתי את החיסונים הנוספים, החלה התדרדרות אשר הסתיימה בסופו של דבר לאחר 3 חודשים, בשיתוק של צד אחד של הפה. הדבר פגע כמובן גם בדיבור שלי.

בחיפוש בספרות הרפואית ניתן למצוא קשר כאשר כותבים את המילים: vaccines and face Paralysis.
Bell's Palsy זה סוג של שיתוק פנים אשר אמור להיות זמני. למעשה מדובר בתופעה כרונית ומתמשכת אצל אנשים רבים וביניהם אני. זה לא אמור להיות ככה, לחייך עם רק חצי מהפה…כי אני לא יכול עם החצי השני. אני יכול למתוח בכוח, אבל זה יראה לא טבעי. יש את זה לעוד אנשים והם אפילו לא יודעים, ובטח גם לא מבינים שזה קשור לחיסונים. זה משהו שמופיע ונוצר בהדרגה, לא משהו מולד. 

קשה לי המחשבה שפגיעות כאלו קורות גם בילדים שהוריהם מחסנים אותם בלי להבין כי יש גם צד מאד מכוער לחיסונים הוא נקרא: פגיעות מחיסונים.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן