סיפורו של זיו, יוני 2015 – פגיעה מחיסונים בצבא

פגיעה מחיסון צבא

זיו מספר על על שיתוק בפנים לאחר קבלת החיסונים בצבא:

אנשים לא יודעים שחלק מהפנים שלי משותקות כי לא מבחינים בזה כל כך, אבל כשאני מדבר עם אנשים פנים מול פנים, אם הם ישימו לב הם יוכלו להבחין שרק חלק מהפה שלי זז. זה פוגע מעט גם באיך שאני נשמע כשאני מדבר (ולי זה מרגיש מגוחך, כי אני מרגיש רק חצי מהפה שלי כשאני מדבר). אני לא יכול להפעיל את השרירים בחלק המשותק, מן הסתם.
לא נולדתי ככה ועד גיל 18 הכל היה בסדר, השיתוק הזה התחיל אחרי קבלת החיסונים בגיוס לצבא.

רציתי לשתף בזה, כי אני יודע שמאד חשוב עניין העלאת המודעות לנזקי החיסונים. אני משוכנע בוודאות שזו לא הפגיעה היחידה שנגרמה לי כתוצאה מחיסונים אבל זו הפגיעה הברורה ביותר אצלי.
כשמדברים על נפגעים, בדרך כלל חושבים על ילדים קטנים ותינוקות, אבל ממש לא חושבים על חיילים…

זה קרה לפני 12 שנים, קיבלתי את החיסונים בצבא. בעת הגיוס קיבלתי חלק מהחיסונים היות והתגייסתי ליחידת עורף. כאשר עברתי לשירות קרבי, קיבלתי עוד מספר חיסונים. השינוי היה הדרגתי אבל ניכר די מיד.
כמה שבועות לתוך השירות כבר הרגשתי שמשהו לא בסדר. 

בהדרגה איבדתי תחושה בחלק מהפה, והפה נפל קצת בצד אחד. מעין נטייה למטה כזו של צד אחד של הפה.
איך הסבירו את זה הרופאים? לא הסבירו, אני הייתי תמים. הייתי בן 18 ולא הבנתי בכלל, לא עשיתי אחד ועוד אחד. 

את החיבור לחיסון עשיתי רק בשלב מאוחר יותר כאשר הבנתי את הסמיכות הבלתי מקרית של התחלת השיתוק עם קבלת החיסונים.למעשה, מרגע שקיבלתי את החיסונים הנוספים, החלה התדרדרות אשר הסתיימה בסופו של דבר לאחר 3 חודשים, בשיתוק של צד אחד של הפה. הדבר פגע כמובן גם בדיבור שלי.

בחיפוש בספרות הרפואית ניתן למצוא קשר כאשר כותבים את המילים: vaccines and face Paralysis.
Bell’s Palsy זה סוג של שיתוק פנים אשר אמור להיות זמני. למעשה מדובר בתופעה כרונית ומתמשכת אצל אנשים רבים וביניהם אני. זה לא אמור להיות ככה, לחייך עם רק חצי מהפה…כי אני לא יכול עם החצי השני. אני יכול למתוח בכוח, אבל זה יראה לא טבעי. יש את זה לעוד אנשים והם אפילו לא יודעים, ובטח גם לא מבינים שזה קשור לחיסונים. זה משהו שמופיע ונוצר בהדרגה, לא משהו מולד. 

קשה לי המחשבה שפגיעות כאלו קורות גם בילדים שהוריהם מחסנים אותם בלי להבין כי יש גם צד מאד מכוער לחיסונים הוא נקרא: פגיעות מחיסונים.

נושאים באתר