חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

סיפורה של ג', אחות במקצועה 2019

נפגעי חיסונים

תחת לחץ של משרד הבריאות, ובניגוד לרצונה, חיסנה ג' את בנה. מאז הוא השתנה, ולא חזר עוד להיות אדם בריא. גם בנה הבכור הגיב לא טוב לחיסון: פרכוסים ואשפוזים.

אני אחות מזה 18 שנים, מהם 12 שנים כאחות במחלקת תינוקות וטיפול נמרץ פגים ו- 5 שנים כאחות בית ספר. 

הבן הבכור שלי נולד כאשר הייתי סטודנטית לסיעוד ומתוך אמונה מלאה, חיסנתי אותו בכל החיסונים.

לאחר חיסון גיל חודשיים, בני החל לפרכס והובהל לבית החולים. לאחר בדיקות הוא אושפז כאשר הרופאים אמרו כל הזמן כי אין קשר לחיסון אשר קיבל באותו היום.
במהלך האשפוז, הגיע אלי רופא אשר שאל אותי אם בני חוסן. לאור תשובתי הוא ביקש ממני כי לא אחסן אותו יותר.
בשל תמימות וחוסר הידע שהיה לי בנושא ולאור דבריהם של יתר הרופאים כי אין קשר לחיסון, המשכתי לחסן אותו אם כי בהפרשים גדולים יותר בין המנות, כאשר במקביל המשכתי לחפש מידע על הנושא.

בני סבל מעיכוב התפתחותי, אובחן עם אסטמה כרונית וסבל מדלקות אוזניים על בסיס קבוע.
היות ולרפואה הקונבנציונלית לא היה מענה טוב עבורי, פניתי לאפיקים אחרים ופגשתי מטפל ברפואה סינית אשר הסביר לי על נזקי החיסונים ובעזרת הטיפול המסור שלו, עזר לבני להבריא.

כאשר נולד בני השני, גמלה בי ההחלטה לא לחסנו. למרות בקשתי החד משמעית בבית החולים להימנע מחיסון, בקשה זו לא כובדה והוא חוסן לצהבת בי. לאחר מכן הוא לא חוסן כלל.

בשנת 2006, בהיותו בן 3, היתה התפרצות של מחלת החצבת והיה חשש שאחד מהמלמדים בחיידר שבו למד, נחשף לחצבת. מיד החלו פניות לכל ההורים כי עלינו לתת לכל הילדים חיסון חצבת. סירבתי.

משרד הבריאות מצא דרך מקורית לחייב אותי לתת את החיסון תוך פניה למקום עבודתי אשר איים עלי כי אם לא אחסן את בני- אפוטר. 

בלב כבד מאד, חיסנתי אותו בחיסון חצבת-חזרת-אדמת (MMR).
שעות בודדות לאחר החיסון, ראיתי שמשהו לא תקין, היה לו מבט מזוגג והוא העלה חום בלילה. בבוקר הוא כבר היה ילד שונה.
הוא איבד את קשר העין, החל לגמגם, שכח מילים. התחילו לו בעיות מוטוריות (מוטוריקה עדינה ומוטריקה גסה), הוא נהיה בררן מאד באוכל, החלו בעיות מעיים, בעיות תחושתיות, איבוד היכולת ליצור קשרים חברתיים, הוא סובל מבעיות קשב וריכוז קשות ויושב שעות ובוהה בנקודה אחת בחלל.

היום הוא בן 16. כל מסגרות החינוך החרדיות דחו אותו בשל הקושי להתמודד עם ערב רב כל כך של קשיים.
המערכת כמובן הפנתה לנו עורף לחלוטין ואנחנו נשארנו עם הפגיעות הקשות שמערכת הבריאות, שאמורה לשמור על הבריאות שלנו, כפתה עלינו.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן