חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

חיסון פוליו חי מוחלש תופעות לוואי – סיפורה של מישל, מאי 2015

פוליו מוחלש

מישל מתארת את הפגיעה הקשה בבנה לאחר מתן חיסון הפוליו החי-מוחלש.

הבן שלי היום בן שש. לפני שנה וחצי בבהלת הפוליו (במיוחד בדרום) חוסן נגד פוליו בוירוס חי מוחלש.

כשבוע לאחר החיסון כל הגוף שלו התמלא בשטפי דם כחולים סגולים ענקיים במיוחד בידיים וברגליים.

בהתחלה לא חשבנו בכלל שזה מהחיסון ולא ידענו שזו מחלה, היינו בטוחים שקיבל מכה יבשה בגן.

שאלנו את הגננות, את הילדים בגן ואף אחד לא ידע להסביר מהיכן ה"כתמים" על גופו הקטן של הבן שלי.

לאחר שבוע הלכנו למרפאה ועשינו לו בדיקת דם . הרופאה הייתה ממש מפוחדת כשראתה את כל שטפי הדם האלה ואמרה לנו להמתין לתוצאת בדיקת הדם. לאחר כשעה התקשרה אלינו ואמרה לטוס לבית חולים לעבור עוד בדיקות בדחיפות כי התוצאה של בדיקת הדם שלו מראה חוסר בטרומבוציטים בדם.

מה שקרה בעצם זה שהחיסון גרם למערכת החיסונית שלו לדחות את הטרומבוציטים ולתקוף אותם. פשוט הרס מוגבר של הטסיות.

מחלת ITP טרומבוציטופניה היא מחלה אוטואימונית מאד מסוכנת שגורמת לדימומים פנימיים בגוף ולחוסר שליטה של הגוף לעצור את הדימום.

במשך השנה וחצי האחרונות היינו מאושפזים יותר מ 12 פעמים , כל אשפוז כ 3 ימים , פשוט 3 ימים של סבל נוראי לילד, מתן סטרואידים ברמה גבוהה מאד כי רמת הטסיות שלו הייתה כ 5000, כאשר הנורמה היא 150,000-450,000 .

בדיקות דם חוזרות ונשנות, מעקבים שבועיים אצל המטולוגים שונים בסורוקה . פשוט סבל נוראי לילד ולנו!

כשהודענו לרופאים שהילד לא היה חולה בשום דבר והדבר היחידי שהיווה טריגר למחלה הוא החיסון שעבר שבוע לפני, הם הכחישו כל קשר לחיסון ולא היו מוכנים לרשום זאת בשום מסמך.

היו רופאים שאמרו שהמחלה כן יכולה להיגרם מחיסון כזה אך בשום פנים ואופן לא היו מוכנים לתעד זאת.

הורים רבים אינם מודעים למחלה הזו. זוהי מחלה קשה מאד בדם שלצערנו אין לה טיפול  מלבד לעצור את המערכת החיסונית לתקוף את עצמה במתן סטרואידים או מתן טסיות.

לצערנו הפקדנו את חייו של ילדנו בידי הרופאים כשהקשבנו להם ורצנו אחרי העדר לחסן את ילדינו בחיסון הפוליו חי מוחלש, שאגב- לא חלה בו אף אחד באותה התקופה.

אנחנו מרגישים שמדי כמה חודשים משרד הבריאות יוצא ב"מבצע חיסונים" כזה או אחר , פעם זה פוליו, פעם זה שעלת לנשים בהריון, פעם זה חיסון הפפילומה… כל פעם גורמים לבהלה בציבור על מנת שירוצו ויתחסנו .

רק חבל שאחרי מקרים חמורים הנגרמים מחיסונים אף אחד לא מוכן לעמוד לצידך ולומר : "טעינו. החיסון היה מיותר" ,"המחלה נגרמה עקב החיסון ".

הורים יקרים- תהיו מודעים למה חיסונים יכולים לגרום

אתם משחקים ברולטה . זה אתם והמזל שלכם. יכול להיגרם נזק גדול במתן חיסון.

חבל מאד שבטיפת חלב ובמרפאות מגלים רק טיפה מתופעות הלוואי שחיסונים יכולים לגרום, הם אומרים שיכול לעלות קצת חום לילד, שלשולים או חולשה .

חבל שאינם מגלים מה עוד יכול להיגרם מחיסון.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן