חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
נושאים באתר

איך יודעים לזהות תופעות לוואי מחיסונים?

תופעות לוואי

מאחר ובקרב ילדים מסוימים ייתכנו תגובות שליליות לאחר מתן חיסון, ישנה חשיבות גדולה מאד לערנות ההורים להתנהגות התינוק בימים ובשבועות שלאחר קבלת החיסון.

בשל היעדר דיווח נאות לתופעות לוואי כתוצאה מחיסונים בישראל, כיצד יוכל ההורה לדעת איזו התנהגות אצל ילדו עשויה ללמד על תגובה שלילית לחיסון?

עלון היצרן

יצרניות החיסונים מחויבות בריכוז הדיווחים על תופעות שליליות שנאספו לפני ואחרי שיווק החיסון לציבור. עלון היצרן המלווה את החיסון עשוי לפרט מהן תופעות הלוואי אשר היצרן מקשר לחיסון.

מרכיבי החיסונים

ישנן תופעות לוואי אופייניות לחיסונים מסוימים. כך למשל חיסונים חיים-מוחלשים עלולים לגרום למחלה עצמה (כמו חצבת, אדמת, אבעבועות רוח, רוטה וחיסון הפוליו המוחלש).

בצד אלה, ישנם מרכיבים המצויים בחיסונים שונים אשר ידועים כבעלי פרופיל בטיחות בעייתי, ולפיכך רשימת מרכיבי החיסון עשויה ללמד על תופעות לוואי אפשריות. אחת הדוגמאות הבולטות היא האדג'ובנט אלומיניום אשר ידוע כרעיל למערכת העצבים ומצוי כמעט בכל חיסוני השגרה.

אתר דיווח תופעות לוואי מחיסונים בארה"ב (VAERS).

מדובר במערכת פתוחה לציבור בו מדווחות תופעות הלוואי המוכרות לדיווח שנצפו לאחר החיסון. ניתן לבצע חיפוש במערכת לפי שם החיסון, תופעת לוואי, יצרן וכדומה.

פיצוי נפגעי חיסונים

תכנית הפיצויים של נפגעי חיסונים בארה"ב מפרטת מהן הפגיעות המוכרות כקשורות עם חיסונים לצורך הגשת תביעת פיצויים.

דיווח על תגובה שלילית לאחר חיסון

אם את חושדת שמשהו בילד שלך השתנה לאחר קבלת חיסון, אנא דווחי על אירוע זה במערכת אותה העמותה שלנו מעמידה בפני הציבור.

ככל שייאספו יותר דיווחים, נוכל להציג תמונה רחבה ומלאה יותר וכן להציע מאגר זה לחוקרים.

קוראים יקרים!

כעת משהגעתם הנה אנו מקווים כי המידע בעמוד זה מלמד ומסייע בידכם. זהו מידע שהושקעו בו שעות ארוכות ואנו גאים בו מאוד. המשימה שלנו היא להמשיך ולהפיץ מידע, לשמור עליו עדכני ורלוונטי כל העת. בענינו זו משימה לא פחותה מהצלת נפשות. כארגון ללא מטרות רווח, אנו מסתמכים באופן מוחלט על תרומות של הקוראים שלנו. זה מאפשר לנו להמשיך להיות עצמאיים ובלתי תלויים.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא מחממת את ליבנו, נותנת לנו מוטיבציה להמשיך ומסייעת מאוד בהוצאות השוטפות.

תודה רבה!

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן