נפגעי חיסונים

יעילות ובטיחות החיסונים הם שני המדדים אותם בודקים בארגון ה- FDA טרם אישור שיווקו של חיסון חדש. על פי הצהרה, במסגרת עתירה בנושא חיסוני קוביד, טוען ה FDA: “חיסון יכול לעמוד בתקן הרישוי אם יתרונותיו בהגנה מפני מחלות עולים על הסיכונים בשימוש בו.”

על פי שיטה זו, מספיק שיצרן החיסון יציג נתונים נמוכים של היקף תופעות הלוואי, רף היעילות הנדרש יהיה נמוך בהתאם. או לחילופין בהיעדר יעילות מספקת יוכל להציג היקף נפגעים נמוך יותר לכאורה. 

תהליך אישור כולל מחקר על בני אדם. גם לאחר אישור הישמוש נדרש יצרן החיסון לבצע מעקב משך שנים.  מה טיבו של מחקר או מעקב לאחר שיווק התרופה כאשר ישנה התעלמות מוחלטת או ביטול קשר על  הסף ביחס לכל פניה בנושא פגיעות מחיסון. קיימים אין ספור מקרים של פגיעה, קלים או קשים, הן בישראל והן בעולם ואת כולם מאפיינת תגובה אחידה “אין קשר לחיסון”.

התעלמות מתופעות לוואי או פגיעות הנובעות מן החיסון הינן תופעות בוטות הקורות בכל רחבי העולם.

כאן ניתן למצוא קומץ מן המידע על נפגעי חיסונים. רבים מהם כלל אינם מודעים לקשר. אלו שכן, זוכים כאמור להתעלמות מצד גורמי הבריאות. מעטים הם אלו אשר מתעקשים ונחושים להפיץ את המידע הלאה ומעטים עוד פחות זוכים לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו להם.

חשוב שעוד אנשים ידעו? - שתפו!
שלום רב!

שמנו לב שאתם מוצאים עניין במידע שבאתר וזה משמח אותנו מאוד. אנו מקווים כי המידע מלמד ומסייע בידכם בקבלת החלטה חשובה. משמח אותנו לדעת שהמידע שעמלנו עליו כה רבות מוצא את דרכו אל ליבם של קוראים.

עמותת חסון – למתן מידע על חיסונים הינה ארגון ללא מטרות רווח המקיימת את כל פעילותה מעבודתם של מתנדבים הפועלים מתוך תחושת שליחות עמוקה ואינה מעניקה שכר.

באמצעות תמיכה ונדיבות ליבם של חברים רבים לאורך השנים הצלחנו להשיג השפעה כה רבה על השיח הציבורי בנושא ולתחזק את ההוצאות השוטפות.
האם תוכלו לשקול תרומה כל שהיא, כאשר ינדב לבכם, על מנת לסייע לנו להמשיך במלאכה? – תרומה בכל סכום שהוא משמעותית ביותר ומאפשרת לנו להמשיך בפעילותנו ולהרחיב אותה.

תודה רבה!

הסרת אחריות!

המידע המופיע באתר מיועד להרחבת הידע האישי וההבנה הכללית בלבד. כך תוכלו להיות שותפים פעילים בשמירה על בריאותכם ותתאפשר לכם בחירה מדעת. המידע באתר אינו מהווה חוות דעת רפואית ולא מחליף ייעוץ מקצועי רפואי.

על אף שלעיתים הכתוב מציג גישה מסוימת או דעה של מאן דהוא יש להתייחס אליו בזהירות הנדרשת. אין בכתוב על מנת לפסוק לכלל הציבור או לחלקו. כנהוג בתחום הרפואי, בעת הצורך, יש לפנות לגורם רפואי מקצועי על מנת לקבל אבחון וחוות דעת מקצועית התואמת לנסיבות המקרה ולגופו של עניין.

כל החלטה בנוגע לבריאותכם ראוי שתיעשה לאחר בחינת כלל ההמלצות המקצועיות ומכלול השיקולים השייכים למקרה הספציפי. אנו ממליצים תמיד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מרופא מתאים למקרה המדובר.

דילוג לתוכן